Dlaczego warto posiadać auto assistance?

Posiadacze pojazdów z pewnością świetnie zdają sobie sprawę z tego, że drodze niestety może zdarzyć się dosłownie wszystko. Nie ukrywając, można nawet zaryzykować stwierdzenie, że  nasze polskie drogi nie cieszą się zbyt dobrą sławą. Zdarza się bowiem, że kilkanaście razy w ciągu dnia dochodzi do drobnych kolizji, stłuczek, a także do większych zdarzeń drogowych. Wobec tego chyba absolutnie każdy z kierowców świadomy jest tego, że musi on wręcz posiadać standardową polisę OC, czyli ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. To właśnie ono ma w pierwszej kolejności pokryć koszty strat wypadku i koszty leczenia ofiar, o ile wypadek spowodowany został z winy kierowcy. Co więcej, niektórzy kierowcy dokupują do swojego ubezpieczenia także NNW, czyli polisę od następstw nieszczęśliwych wypadków. Mimo wszystko ubezpieczyciele mają w zwyczaju proponowanie również auto assistance. Dlaczego więc rzeczywiście warto się na nie zdecydować?

Czym jest auto assistance?

Chcąc dokładnie wyjaśnić samą kwestię tego, czym jest w zasadzie samo auto assistance należałoby rozpocząć od tego, że samochód to zlepek elektroniki i komponentów. Prawidłowe funkcjonowanie pojazdu jest więc możliwe tylko i wyłącznie w momencie, kiedy jego wszystkie podzespoły rzeczywiście działają dokładnie tak, jak powinny. Wobec tego można śmiało powiedzieć, że żaden kierowca, nie jest, tak naprawdę wstanie przewidzieć tego, kiedy podczas jazdy przydarzy się nieoczekiwana awaria. Samochód może na dobre zatrzymać  się w szczerym polu, ale może także i zgasnąć w środku miasta na ruchliwiej ulicy i już więcej nie odpalić.

Zwykle w takich momentach kierowców ogarnia panika i strach i w pośpiechu szukają jakiejkolwiek możliwości, by zabrać samochód z drogi i zaprowadzić na najbliższy warsztat, gdzie zajmą się nim specjaliści. Niestety, nic nie jest takie proste, jak może się nam to wydawać. Jednak posiadając wspomniane już auto assistance nasze problemy znikną wraz z wykonaniem jednego telefonu do ubezpieczyciela. Okazuje się bowiem, że auto assistance zapewnia kierowcom pomoc w momencie, kiedy ich pojazd został całkowicie unieruchomiony. Z polisy więc opłaca się lawetę oraz transport auta do najbliższego zakładu, gdzie będą mogli zająć się nim już specjaliści. W ten sposób kierowcy więcej nie będą musieli martwić się o to, że muszą pozostać sami ze swoim uszkodzonym pojazdem. Ubezpieczyciel dopilnuje, by auto bezpiecznie trafiło do warsztatu i zostało skutecznie naprawione.

Dlaczego warto posiadać auto assistance?

Posiadanie auto assistance w ramach polisy ubezpieczeniowej z pewnością nie jest zbyt dużym wydatkiem. Zwykle jest to kosz kilku lub kilkunastu złotych miesięcznie. Niemniej jednak nie da się przewidzieć tego, co stanie się z pojazdem na drodze. Co chwilę przydarzają się awarię i problemy. Posiadanie auto assistance pomoże kierowcom po prostu za darmo przetransportować uszkodzone auto na lawecie do najbliższego zakładu. Wszystko szybko i tanio, więc auto assistance jest korzystnym rozwiązaniem.